Samsung 55QN700B 55 Inch Neo 8K HDR Smart TV
Flash Sale In Stock
BDT 163,700.00 BDT 164,000.00
Features of the Samsung 55QN700B 55 Inch Neo 8K HDR Smart TV
  • Model: 55QN700B
  • Display: 55" Neo QLED 8K (7,680 x 4,320)
  • Samsung Neo Quantum Processor 8K LITE
  • Quantum Matrix Technology
  • Quantum HDR 2000 powered by HDR10
Category TV, Samsung LED TV
WhatsApp
Back to Shop
Display Type QLED
Screen Size 55"
Resolution 8K (7,680 x 4,320)
Refresh Rate 50Hz
Viewing Angle Wide Viewing Angle
Processor Neural Quantum Processor Lite 8K
Operating System Tizen
USB Ports 3
HDMI Ports 4
Bluetooth Bluetooth 5.2
Wi-Fi Built-in WiFi5
Audio Output 60W