Sony KD-32W830K 32 Inch HD Smart Google TV
Flash Sale In Stock
BDT 39,800.00 BDT 45,000.00
Features of the Sony KD-32W830K 32 Inch HD Smart Google TV
  • Model: Bravia KD-32W830K
  • Resolution: 720p HD (1366 x 768)
  • X-Reality PRO Content Upscaling
  • Ports: 3 x HDMI, 2 x USB
Category TV, Sony LED TV
WhatsApp
Back to Shop
Specification of the Sony KD-32W830K 32 Inch HD Smart Google TV
Main Features
Display Type LCD
Screen Size 32" (31.5")
Resolution HD (1366 x 768)
Refresh rate 60 Hz
Processor X-Reality PRO
Storage 16 GB
Operating System Google TV
Connectivity
USB 2 (Side)
HDMI 3 (2 Side/1 Rear)
Bluetooth Bluetooth 5.0
Wi-Fi Wi-Fi Certified 802.11a/b/g/n/ac
Audio
Audio Output 10 W+10 W
Speaker System Full Range (Bass Reflex) x 2 Open Baffle Speaker
Power
Power Supply DC 19.5 V, AC 100–240 V, 50/60 Hz (USA / Canada AC 120 V, 60 Hz)
Remote Control Standard Remote
Standby Power Consumption 0.5 W
Physical Specification
Dimension (L x W x H) 28.75 x 17.25 x 3" (730 x 437 x 75 mm) without stand 28.75 x 18.38 x 7.5" (730 x 465 x 188 mm) with stand
Weight 10.6 lb (4.8 kg) without stand 11.1 lb (5.0 kg) with stand
Manufacture Warranty
Warranty No Warranty
What is the price of the Sony KD-32W830K 32-inch HD Smart Google TV in Bangladesh?
No reviews yet. Be the first to review this product!
Write a Review
Related Products
NEW
-17%